خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
Barabas Ropa de hombre
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
home theater in Los Angeles
لوله استیل
عکسهای مختلف

عکسهای مختلف

چرا انگشتان شما بعد از حمام چروک میشوند


چرا انگشتان شما بعد از حمام، چروکیده می شوند؟
"انگشتان چروکیده " ممکن است مسخره به نظر برسد، اما پشت این قضیه یک دلیل علمی جدی  وجود دارد.
اگر وقت زیادی را در استخر گذرانیده اید ویا به منظور رفع خستگی بعد از یک روز کاری سخت، ساعتها در وان حمام غوطه ور بوده اید، احتمالآ با پدیده " انگشتان چروکیده" آشنا هستید. باور کنید یا نه، دانشمندان برای چندین  دهه در حال مطالعه بر روی این پدیده بوده اند، و تلاش می کردند تا دریابند چرا دستان (و گاهی پاهای شما) وقتی خیس می شوند،  چروکیده  می شوند.
 
یکی از ایده های معروف این است که پوست شما به راحتی از آب اشباع می شود. براساس نظریه کتابخانه کنگره (Library of Congress) ، اپیدرم ، یا لایه خارجی پوست، از سلولهای مرده کراتین تشکیل شده که وقتی برای مدت طولانی در آب قرار می گیرند، به جذب رطوبت  می پردازند. این جذب رطوبت باعث می شود که سلول ها متورم شوند، اما چون آنها هنوز به بافت زیرین متصل هستند، و بافت زیرین  نمی تواند گسترده شود، بافت بیرونی باید چروک شود تا به جبران سطح بزرگتر بپردازد.
 
این موضوع مثل این است که روکش یک تخت بزرگسال را برای یک تخت خرد سال استفاده کنیم !  پارجه  اضافی جایی ندارد و مجبور است به صورت نامرتب و پر چین و چروک  قرار گیرد.
اما چرا فقط انگشتان دست و پا تحت تاثیر رطوبت قرار می گیرند- چرا کل سطح بدن چروک نمی شود؟
دانشمندان می گویند زیرا دستان و پاهای ما ضخیم ترین لایه اپیدرم را دارا می باشند و به همین علت آنها دارای سلولهای کراتین بیشتری  که آب جذب می کنند ، هستند( ناخن های شما نیز دارای کراتین می باشند، به همین علت بعد از شستن ظرف ها نرمتر می شوند).
آیا پشت این چروکیده  شدن هدفی وجود دارد؟
مشکل این تئوری این است که  برای زمانی که اعصاب انگشتان دست و پا بخاطر جراحی و یا صدمات ناشی از مرض قند آسیب می بینند و پوست آنها چروک نمی شود ، توضیحی ندارد.. بر اساس فرضیه دیگری می توان این را توضیح داد، که بیان می کند عمل چروکیدگی پوست براساس اشباع پوستی نیست ؛  بلکه براساس واکنش سیستم عصبی مرکزی می باشد.--- "مشکل مکانیک کلاسیک" ، بر اساس توضیحات دکتر ژی چن ، مهندس بیومکانیک  دانشگاه کلومبیا ، در" اخبار طبیعت".
فرضیه مکانیک بر اساس نظریه انقباض عروق و یا باریک شدن رگهای خونی می باشد. در واقع، زمانی که انگشتان دست یا پا در آب سرد یا گرم فرو برده می شوند، انتهای سلولهای عصبی سیگنالی ارسال می کنند که موجب شود رگهای خونی و در نتیجه بافت زیرین سطح پوست،  منقبض می شوند. این امر به نوبه خود، خارجی ترین لایه پوست را مجبور به چروک شدن می کند.
اما تحقیقات جدید نشان می دهند ممکن است دلایل بیشتری برای چروکیدگی پوست وجود داشته باشد. دانشمند نوروبیولوژیست تکاملی، دکتر مارک چنگیزی، و تیمش در آزمایشگاه 2AI در آیداهو، در حال کار کردن برای اثبات این فرضیه که  چروکیدگی انگشتان دست و پا تنها محصول تغییرات ناگهانی پوستی نیست، بلکه آنها  یک پدیده ژنتیکی مشابه آج های لاستیک یا کفش ها یند که راه رفتن در شرایط بارندگی را میسر می سازند.
چنگیزی معتقد است که این به اصطلاح آج ها بر روی دست و پاها در طول سالیان ، در DNA به وجود آمده اند  تا عمل  گرفتن اشیا  را بهبود ببخشند.
دکتر چنگیزی در مقاله ای که برای Forbes نوشته است می گوید: چروکیدگی انگشتان در رطوبت ، ممکن است بخش مهمی از تکامل اولیه  پستانداران یاشد. زمانی که رفته رفته ناخن جای پنجه را در  پستانداران گرفت، در اینجا ، آج ضرورت وجودش را به جای پنجه نشان می دهد.
دکتر چنگیزی و تیمش برای تایید  این تئوری ، شباهت 28 عکس از چروکیدگی انگشتان را مورد بررسی قرار دادند. همه  این عکس ها، دارای چروک هایی بودند که کانالهای عمودی را ، احتمالا برای خروج آب از نوک انگشتان ایجاد می کردند.او اینگونه توضیح داد که:"برای اینکه یک دست بتواند یک سطح خیس را بدون لیز خوردن بگیرد ، احتیاج دارد که تمامی آب میان پوست و سطحی را که می خواهد بگیرد را حذف کند، و بهترین راه این است که آب را به سمت کانال ها  هدایت کند".+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

بهترین طراحان داخلی جهان

از بهترین طراحی های داخلی جهان
فروشگاه پوشاک زنانه Romanticism 
موقعیت : Hangzhou چین  
طراح : Sako architects از ژاپن  
به متراژ 1142 متر مربع ساخته شده در سالهای 2006 _ 2007  
عکاس : koji fujii 
ایده ی این طرح ار رابطه ی بین انسان لباس و فضا گرفته شده و همانند فافت پارچه طراحی شده است. 
 
+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

محمدرضاشاه میهمان جان‌اف‌کِندی (عکس)

 یکی از مهمترین سفرهای دوران سلطنت محمدرضا پهلوی به امریکا سفر وی در سال 1341 و در زمان جان. اف. کندی بود که وی پس از بازگشت نخست وزیر را برکنار و آنچه اصول ششگانه انقلاب شاه و ملت می خواند را به رفراندوم گذاشت. 
 
به گزارش فرارو، پس از آنکه در سال 1960، جان. اف. كندي و دموكرات ها به کاخ سفید راه یافتند رویه‌ای متفاوت با دولت جمهوری خواه آیزنهاور در قبال شاه پیش گرفتند. 
 
کندی از آنجا که در مبارزات انتخاباتی وعده تغیر در سیاست خارجی و داخلی امریکا داده بود پس از کسب قدرت طرح جدید «اتحاد برای پیشرفت» و سیاست «مرزهای نو» را با هدف جلوگیری از قیام مردم در کشورهای جهان سوم علیه آمریکا طرح ریزی کرد. بر اساس این طرحها، کندی به شاه ایران فشار آورد که دست به اصلاحات اجتماعی در ایران بزند و به این منظور علی امینی سفیر سابق ایران در امریکا را به نخست وزیر منصوب کند. شاه به رغم میل باطنی امینی را به نخست وزیر انتخاب کرد. 
 
امینی در مدت کوتاه نخست وزیر خود تلاش های بی نتیجه ای چون انحلال‏ مجلس بیستم، زندانی کردن سپهبد «حسین آزموده» دادستان نظامی بعد از کودتا، برکناری تیمور بختیار از ریاست سازمان امنیت (ساواک)، برکناری تعدادی از مقامهای‏ بلند پایه ایران که مشهور به فساد و طرفداری از انگلستان بودند برای تثبیت قدرت خود انجام داد که همین امر شاه را برای برکناری اش مصمم تر کرد.  
 
سر انجام ناتوانی امینی در انجام اصلاحات داخلی سبب شد شاه در فروردین 1341 با سفر به امریکا زمینه های برکناری او را در مذاکره با کندی فراهم کند. 
 
پس از این ملاقات کندی پذیرفت که شاه امینی را برکنار کند و خود برنامه اصلاحات را در دست گیرد. به علاوه در پايان این مسافرت اعلاميه مشترکي به امضاي جان. ‌اف. کندي و محمدرضا پهلوی منتشر گرديد که طي آن آمريکا با صراحت، خود را متعهد به پشتيباني از شاه ايران کرده بود. عکس های مربوط به سفر شاه به امریکا در سال 1341 در موزه کتابخانه کندی قابل دسترسی است. 
 ------------------------------------------------------------------------------------------
عکس تقدیمی محمدرضا پهلوی به کندی

+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

چالش سطل یخ در قطب جنوب + تصاویر

 چند وقتی است که چالش سطل یخ در میان افراد مشهور دنیا باب شده است، در این بین دو دانشمند انگلیسی در نزدیکی قطب جنوب در چالش سطل یخ شرکت کردند.F

لازم به ذکر است دمای هوای این منطقه 27- درجه سانتی گراد بوده است.+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

وقتی همه ماهواره دارند! +تصاویر

تصاویر زیر که از پشت‌بام‌ها و اطراف منازل مسکونی در نقاط متفاوتی در ایران و اشکال زندگی در آن گرفته شده‌اند، افزایش استفاده از ماهواره را توسط مردم نشان می‌دهد.
+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

انفجار یک گوشی هوشمند دیگر در جیب صاحبش+ عکس

در ماه ژوئن شرکت وان پلاس برای فروش راحت محصولات خود در بازار اروپا یک سری علامت های نظارتی اجباری در محصولاتی که باز طراحی شده بودند را به گوشی هایش افزود که این اشتباه باعث منفجر شدن یکی از دستگاه های این شرکت در جیب کاربرانش شد. بر اساس گزارش منتشر شده کاربری با نام `MiYzu` توضیح داده است که در زمان که بیرون از خانه در حال پیاده روی بوده است گوشی به طور ناگهانی بدون هیچ اخطاری در جیبش منفجر شده است، این در حالی است که حتی گوشی بیش از حد گرم نشده است، این انفجار باعث از بین رفتن دستگاه و سوختگی پای کاربر شده است.


 
با این حال کمپانی OnePlus با متاثر بودن از این جریان اعلام کرده است که به سرعت مورد را بررسی خواهد کرد و همچنین با تماس با کاربر محصول منفجر شده، علاوه بر تعویض گوشی وی، خسارت وارد شده به شلوار جین و پای اسیب دیده او را پرداخت خواهد کرد.


 


مدیر جهانی وان پلاس اعلام کرده است که با فرستادن کارمندان این شرکت وضعیت پشتی دستگاه را بررسی خواهند کرد تا بار دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد.
+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

بارگاه حرم مطهر حضرت امام حسین(ع)


بارگاه حرم مطهر حضرت امام حسین(ع)+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

عکس/ بوسه ای بی ریا در خانه ی خدا


+ نوشته شده در سه شنبه 10 شهريور 1394 توسط hani |

صفحه قبل 1 ... 259 260 261 262 صفحه بعد